Realizacje
Gliwicki Offowy Festiwal Filmowy "GOFFR"
Po raz pierwszy naszą wystawę mieliśmy okazję przedstawić na 7. Gliwickim Festiwalu Filmowym „GOFFR”. Miał on miejsce w dniach 25-28 listopada 2010. Specjalnymi gośćmi wernisażu byli jurorzy: Krzysztof Tusiewicz, Maciej Gil oraz Jacek Dziduszko. Ekspozycja znajdowała się w Kinie Amok (Scena Bajka) i bez wątpienia można powiedzieć, że doskonale dopełniała całości festiwalu, na który składały się pokazy filmów konkursowych, warsztaty filmowe i koncerty. Publiczność i sympatycy, pomimo dość trudnych warunków wystawienniczych, przyjęli ekspozycję z dużym zainteresowaniem. Szczególnie popularny był dział poświęcony teatrowi ukraińskiemu, który za sprawą osoby Łesia Kurbasa – ukraińskiego aktora i reżysera, twórcy Kijowskiego Teatru Dramatycznego- mocno nawiązuje do nurtu ekspresjonistycznego.
Klub La Chupiteria we Wrocławiu
Wrocławska premiera wystawy odbyła się 12 grudnia 2010 roku w klubie La Chupiteria, mieszczącym się przy ul. Świętego Mikołaja 56/57. Na wernisażu pojawili się wszyscy autorzy ówczesnej ekspozycji – Wojciech Wodo, Monika Trojanowska-Tomczak, Bartosz Rebeś, Agata Kaczkowska i Bruno Chojak. Prezentacja wystawy trwała miesiąc. W tym okresie odwiedzający klub goście codziennie w godzinach 20-22 mogli w pełni podziwiać ekspresjonistyczne dziedzictwo wraz z multimedialnymi i muzycznymi prezentacjami. Był to specjalny pokaz, w którym wykorzystano również wyjątkowe efekty świetlne. W pozostałym czasie dostępna była stała cześć wystawy, między innymi prezentowany wcześniej na festiwalu w Gliwicach teatr ukraiński, jak i galeria zdjęć z filmów niemieckich okresu lat dwudziestych. Niezwykle zaaranżowane podziemia wrocławskiej kamienicy podkreślały estetykę nurtu.
Politechnika Wrocławska
6 kwietnia 2011 roku w holu gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej nastąpiło otwarcie jak dotąd najpełniejszej wersji wystawy Ekspresjonizm w Sztuce. Po raz pierwszy udało się zaprojektować i zaaranżować przestrzeń ekspozycji w tak dużym stopniu, a zarazem w sposób pozwalający dogłębnie zrozumieć estetykę nurtu. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia takich instytucji jak Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu czy Filmoteka Narodowa w Warszawie. W celu oddania nastroju ekspresjonistycznych wizji zastosowane zostało specjalne oświetlenie, które wraz z utrzymanymi w ciemnej tonacji dekoracjami podkreślało przestawiane treści. Liczba eksponatów wzrosła znacząco, m.in. seria fotografii inspirowanych filmami z tego okresu, powstał również dział dotyczący literatury. Nie zabrakło również pokazów multimedialnych. Zwiedzający mogli także posłuchać muzyki z okresu ekspresjonizmu niemieckiego. Wernisaż odwiedziło ponad 300 osób, zaś trwającą 3 tygodnie ekspozycję ponad 1000 gości. W ramach tej odsłony wydano pierwszy przewodnik po świecie ekspresjonizmu niemieckiego, który zawierał dodatkowe artykuły poświęcone poszczególnym działom sztuki. Podczas okresu wystawienniczego obecny był kustosz, służący wszelkimi informacjami i oprowadzający gości po ekspozycji.